Ako spíš?

Autor: Zuzana Šubová | 2.3.2013 o 20:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  359x

Bosá a po tme, napadá mi prvá odpoveď.

Ale čo odpovedať naozaj?

Na chrbte. Jógová poloha mrtvoly. V čase najväčšej únavy, v chorobe. Bezmocnosť. Poloha nočných mor, horúčkovitých snov a chrápania.

Na pravom boku. Poloha nešťastného dieťaťa. Ruky a nohy pritiahnuté k sebe, sebaobjatie. V čase depiek, osobných či pracovných problémov. Poloha ťažkých snov s precházkami po cintorínoch.

Na ľavom boku. Poloha unaveného lukostrelca. Nohy i ruky natiahnuté. Cez ľavé rameno prichádzajú sny. Snívať tak, aby sa človek nepotreboval zobudiť.

Na bruchu. S dlaňami pritlačenými o podložku. Poloha padnutého listu. Uvoľnenie, splynutie. Sny na objednávku. Lesné či morské?

Padám do spánku ako do studne alebo doňho vchádzam ako do jaskyne.

Je to skvelý únik z každodennosti. Kedysi som zaspávala všetky negatívne zážitky. Zaliezla som do spánkovej jaskyne po rozchode s frajerom, po neúspechoch v škole, dokonca kus zbytočne dlhého pôrodu som prespala. Bez medikácie, bez babských liekov. Len tak.

Posvätná činnosť. Dodnes som si nezvykla na nočnú prácu, doráža ma jetlag. Chuť nesky zaliatej kofolou...a potom natiahnutie sa kdekoľvek s príslušným útekom. Kdekoľvek. Po sediačky v lietadle, na podlahe autobusu, s čelom opretým o stôl, na stanici na ruksaku aj o stávku na cintoríne.

Ako spíš? Dobre a rada. Škoda, že sa tomu nedá venovať profesionálnejšie...a tie sny by to chcelo trochu dotiahnuť.

Dobrú noc.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?