Prečo dostal Móricko hračku,

Autor: Zuzana Šubová | 30.3.2011 o 18:32 | (upravené 30.3.2011 o 20:18) Karma článku: 10,51 | Prečítané:  2698x

s ktorou sa nevie hrať? Prečo dopravný podnik Bratislava predáva električenky po internete systémom pravá ruka nevie, čo robí ľavá?  Kam až siahajú Hujerovi - teda vlastne chaos v našom mestskom dopravnom molochovi????

Čo je električenka viem už viac ako 30 rokov. Za mojich detských čias bol systém jej získania jednoduchý. Každý kalendárny mesiac vystáť rad pred okienkom s tetuškami, ktoré vyberali podľa toho, ktorá bola najodpornejšia, kúpiť si známku - kedysi aj lepila - a jazdiť.

Počas môjho dospievania a starnutia sa systém menil a vylepšoval, takže vznikli električenky kvartálne, dokonca ročné, mesačné známky sa zmenili na kupóny, ktoré sa dali kupovať kedykoľvek, následne na dobíjacie karty. Čo sa však zjavne nezmenilo, sú tetušky, ktorých kompetentnosť a empatia sú stále v mínusových číslach...a tento vírus zjavne chytil aj IFC systém.

Začiatok - kúpa 90 dňového žiackeho lístku pred istým časom. Označená možnosť "Chcem byť upozornený pred koncom platnosti PCL" a tým vypustené z hlavy, kedy mám znova kartu "dobíjať".  Dnes doručené oznámenie, že "Platnosť ePCL na karte x  končí 4. 4. 2011."
Ok, prihlasujem sa na IFC stránku a idem platnosť električenky dobíjať ďalšími 90 dňami. A ups... podľa citovanej stránky električenka "PCL" je platná do 3.7.2011. No, babo raď...

Zavolám na Dopravný podnik na Olejkársku, kde sa dozviem, že príslušná tetuška - vybraná podľa vyššie stanovených kritérií "s tým nič nemá" - a mám "s tým ísť na predajňu". Keďže električenky vybavujem online, cez ICH IFC, ani netuším, kde nejaká predajňa je, po čom mi tetuška začne tykať a pýtať sa, "ako som to kupoval". Nakoniec mi dá telefón inej, "ktorá sa v tom vyzná" - ale tá už očividne nie je v práci.

Na to, aby človek pochopil, kde je príslušný zver zakopaný, nemusí byť ani len Watsonom, nie to ešte Holmesom - je jasné, že systém predaja vôbec nevie, že mi posiela maily s upozornením na končiace sa MINULÉ platobné obdobie a akosi registruje v dvoch paralelných neprepojených Matrixoch električenku číslo x do 4.4. a od 5.4., ale to, že údajne kompetentný informátor netuší ako systém funguje - a starým dobrým štýlom "na vine je klient" ma nevrlo odošle tam, kde mi zistia to isté, čo vidím doma na monitore, to je už trochu demodované, nie?

Len sa desím, ktorú informáciu bude mať Matrix číslo 3 u revízora, keď 5.4.2011 prejde čítačkou spomínanú električenku.
Lebo keď DPB zdedil informované tetušky z minulého storočia, fungovanie systému predaja z roku 00, dá sa veriť, že vie, čo robí????

Lebo slovo "prepáčte" zo slovníka DPB akosi vypadlo a o nejakej synchronizácii sa možno dozvedia v pětiletce páté.

Nemohol by im niekto dať na tú hračku návod na použitie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zatmenie Slnka z paluby lietadla, pozrite si najkrajšie zábery

Milióny Američanov sledovali zatmenie Slnka.


Už ste čítali?