There and back again cesta jednej knihy

Autor: Zuzana Šubová | 10.5.2011 o 17:40 | (upravené 10.5.2011 o 21:41) Karma článku: 12,20 | Prečítané:  1489x

Lord of the Rings vol.I v originále za 9€ alebo spoznajte silu Lufthansy. Prečo verím, že zázraky /v zmysle neopakovateľného počtu štatistických nepravdepodobností/ sa dejú.

Začalo sa to vo Frankfurte na letisku v štvrtok príslušnou knihou. Spoločenstvo prsteňa za 9 € mínus obnosenosť. Lenže odkedy rada čítam v lietadle, majú pre mňa letecké knihy aj inú cenu než len zvyškovú ... a tak jej zabudnutie na sedadle 33A bolo dôvodom na hľadanie "fundbyra". Naivná dedinčanka, že...pri rozlohe frankfurtského letiska bola holá nemožnosť stihnúť to v necelej hodine, ktorú som mala do odletu. A tak mi neostalo nič iné len v príslušnom čase odletieť do Poľska, kde mi mali podľa Lufthansy bez problémov vypísať akýsi formulár o strate "cabin properties".
V Poľsku som sa cítila "ako doma", lebo najprv ma posielali od kolegu ku kolegovi asi 30 minút, aby to ten najkompetentnejší vyriešil poľskou variantou slovenského "s tým ja nič nemám" a dal mi telefonne číslo do Frankfurtu, nech si to vybavím sama. Veď oni su "Lot" a s Lufthansou nič nemajú. Ako doma.
Pani "straty a nálezy" vo Frankfurte bola ochota sama, ale vysvetlila mi, že sa to fakt technicky nedá riešiť po telefóne, ale že sa mi "privat" po tej knihe pozrie, keď prídu zvozy zabudnutostí z lietadiel. A že sa môžem v nedeľu, keď poletím naspäť u nich zastaviť, možno tam bude.
Nebola. Spísali sme teda papier o tom, čo a kde som zabudla a že ak sa to najde, pošlú mi to na moje vlastné náklady. Tento papier som považovala za epitaf prvého dielu svojho obľúbeného románu a dala som to "k ledu". To bolo v nedeľu.
No a teraz ten zázrak.
V utorok ráno mi zazvonil pri dverách pán, ktorého som už za tých desať rokov, čo tu bývam "asi" videla a oznámil mi, že mám "balíček z Frankfurtu".
V pondelok ráno sa moja dôkladne opísaná kniha našla. Pani Ochota Sama ju nachystala na poslanie, keď sa v príslušnej zberni stratených vecí objavil niekto z posádky, ktorá smerovala na Schwechat a bol tak vytešený, že vec, ktorú stratil sa našla, že rád odniesol moju knihu na straty a nálezy na Schwechat, odkiaľ by ma boli kontaktovali, že si mám po ňu prísť...ale...keďže tam niekde pracuje môj "sused", bol zas ten ochotný mi ju po službe doniesť až domov.

Asi som sa pozerala fakt privyjavene, lebo pán sa uškeril a rozlúčil sa slovami "Macht der Luthansa" /sila Lufthansy/.
No je to "fakt sila" - alebo naozaj začínam veriť na zázraky.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?