Záhada letného bytu

Autor: Zuzana Šubová | 1.9.2012 o 13:24 | (upravené 1.9.2012 o 13:33) Karma článku: 10,55 | Prečítané:  1030x

Aj negatívny zážitok je zážitok. Ako hovorí klasik "Prožíváme-li delší dobu idylu, přestaneme ji vnímat a osud by nám prokázal neocenitelnou službu, kdyby nás popadl za límec a vyhodil dočasně na mráz. Pak bychom nevzpomínali na to, že kamna trochu kouřila, nýbrž na to, že hřála.". Tak som sa trochu vyhodila na dážď. Obrazne i v skutočnosti.

Sherlock Holmes si pripálil fajku a sústredene sa zahľadel do ohňa v krbe. "Akože to bolo, drahý Watson s tým záhadným letným bytom?"
Watson otvoril svoje poznámky:
"Zo začiatku to vyzeralo úplne obyčajne. Internetová objednávka s určitými požiadavkami, adresa a ubytovací preukaz...lenže odrazu došlo k záhadnému miznutiu."
"Miznutiu? Osôb?" zabafal Holmes so záujmom.
"Nie, k miznutiu vecí. Prvé zmiznutie bolo veľmi markantné, preto si ho klienti všimli. Zmizla "spoločenská miestnosť". Letný byt deklarovaný ako apartmán so spoločenskou miestnosťou (asi obývačka) sa zrazu skladal z dvoch spální a kuchyne. Následne sa vyparil balkón s výhľadom, keďže apartmán bol na prízemí. Z kuchyne záhadne zmizla elektrická rúra i gril. Maximálna  záhada, drahý Holmes, vyzeralo to, ako keby tam nikdy neboli...!
Ale to nebolo všetko. Záhadný letný byt sa pohyboval!"
"Pohybujúci sa dom? Levitoval? Múry pukali?"
"Nie. Ten dom menil polohu o stovky metrov. Podľa ubytovacieho preukazu bol 200 metrov od najbližšej reštaurácie či autobusovej zastávky, lenže opakovaným meraním bolo zistené, že sa pohol minimálne o 300 metrov! Rovnako či vlastne nerovnako menil vzdialenosť od dediny, obchodu či kúpaliska. V niektorých prípadoch ten záhadný dom prešiel viac ako kilometer! Mňa to desí, Holmes...sú v tom magické sily? Sugescia? Je predsa nemožné, aby bol jeden dom naraz na dvoch miestach, či prechádzal z miesta na miesto. Cítim v tom zlovoľnú ruku profesora Moriartiho. Stalo sa to neďaleko miesta, kde záhadne zmizol..."

Holmes sa zamyslel a položil jedinú otázku, ktorá mu celú záhadu objasnila. "Nepoužili naši klienti pri vyhľadávaní letného bytu služby cestovnej kancelárie?" Po kladnej odpovedi pokýval hlavou. "Elementary, dear Watson," prešiel na chvíľu do rodnej reči, ale dokončil zrozumiteľne: "tak ich proste OBABRALI".

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?