Nie je home office ako homeoffice

Autor: Zuzana Šubová | 12.5.2020 o 18:37 | (upravené 13.5.2020 o 12:21) Karma článku: 11,78 | Prečítané:  4720x

Kedysi v historických dobách bola práca z domu vítaný firemný benefit. Jó bejvávalo.................

Počítali sa dni v mesiaci, nadriadení vysvetľovali, prečo to "práve" v deň, keď ti prišli kúrenári nejde, kolegovia závideli "laptopákom", že ušetria dovolenku a iné anachronizmy. Kedysi sa poctivo rozlišoval home office - raz za čas a homeworking - časť práce vykonávaná z domu. Kto mal homeworking, nadriadený kontroloval, či má vyhovujúce pracovné podmienky, ak ich nemal, práca z domu sa ukončovala. 

Až prišli koronaopatrenia a zrazu mohol mať homeworking - zvaný ktovie prečo homeofficom - každý.
Zrazu nikoho nezaujímalo, či máš doma písací stôl a kancelársku stoličku, či máš správne osvetlenie a dokonalé internetové pripojenie. Pripravený, nepripravený, ideme!!!

Väčšina naivných úradníkov si umývala naposledy šálku v kancelárii s tým, že to dva týždne predsa vydrží a nič sa neje tak horúce ako sa uvarilo. 

Časť nezadaných zamkla podnájom a vrátila sa do svojej detskej izby aj s maminými benefitmi. Toto aranžmá má asi najmenej mínusov - teda okrem už zabudnutej rodičovskej kontroly, či nefrčíš péčko miesto roboty a či si nedáš jahody, teta doniesla.

Zle nedopadli ani tí, čo žijú sami v poriadne zariadených bytoch. Ak sa nájde stôl, stolička a lampa nad, tak sa už nejak prihrbia, či natiahnu a v ideálnom prípade sa dá prepojiť laptop na väčší monitor ešte pred tým, než človek úplne oslepne.

Zadaní bez detí si museli zvyknúť na nového kolegu v kancelárii, ktorý robí niečo iné, vyrušuje nejak inak a po obede neodíde, dokonca s nimi nielen obeduje, ale aj spáva. Mierny vzostup rozvodovosti a rozchodovosti  sa dá očakávať. 

Zadaní s deťmi vleteli priamo do dovolenky s úradnými povinnosťami. V ideálnom prípade dostatku izieb a samostatnosti detí sa to dá, ale neodbytne sa mi vtláča predstava trojizbového bytu, kde homeofficujú dvaja rodičia, homeschoolujú dve deti a reve nudiaci sa školkár a ponorka na dne morskom začne vyzerať ako celkom útulný priestor. 

Nevymákli to ani zúfalci z podnájmov, ktorí si mysleli, že 14 dní vydržia v svojej kobke 4x5metrov bez stola a stoličiek a že vlastne úradovať z postele je cool. Vyskúšali už všetky pozície od tureckého sedu po kľačanie pri gauči a ich chrbtica je zrelá na chiropraktika.

Kým úradníci homeofficovali, možno práve firmy napadá, že ideálny spôsob ako ušetriť v začínajúcej kríze, bude prenajímať menej kancelárskych priestorov a nech si ľudkovia ten benefit užívajú.

Nie, no, nein, net....pracovná výkonnosť je v kýbli, prokrastinácia na postupe, rozvod na krku a pribratých 10 kíl. 
Ja chcem ísť do roboty!! 


P.s. ja milujem home office. Len bez tých štyroch kolegov, čo mi tu spomaľujú internet, búchajú dverami a pýtajú 3x denne jedlo. 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bihariová: Také Palermo ako Matovič, si nedovolili ani za Fica

Štát nemôže fungovať tak, že premiér má dobrý nápad a to stačí, hovorí nová šéfka PS.

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Pokazili sme si to (píše Michal Havran)

Od štábov nepotrebujeme strašenie, ale informácie.

Píše László Sólymos

Matovičovo gesto Maďarom bolo fiasko

Premiér dostal facku vo forme memoranda od strany SMK.


Už ste čítali?